Motywowanie pracowników to prawdziwa sztuka

motywacja

Źródło: quali-find.com

Na rynku pracy, na którym pracują trzy pokolenia pracowników, pracodawcy prześcigają się w budowaniu motywujących systemów świadczeń. By ograniczyć rotację pracowników do minimum nie wystarczą już atrakcyjne wynagrodzenia. Największą trudność sprawia zbudowanie systemu benefitów pozapłacowych, który pozwalałby na zdrowy kompromis między wydatkami firmy i wzrostem motywacji pracownika.

Jest to niezwykle trudne w czasach, kiedy pracodawcy starają się ograniczać koszty, zaś pracownicy mają coraz większe oczekiwania. Gdzie leży złoty środek zachowania balansu? Coraz więcej firm odnajduje go budując systemy kafeteryjne i pozwalając pracownikom wybrać preferowane świadczenia z podanej listy.

W artykule, który można znaleźć na Top Employers Polska czytamy, że kluczem do zbudowania atrakcyjnego dla pracowników systemu kafeteryjnego jest odpowiedzenie w nim na realne potrzeby pracowników. Tylko wtedy pracownik docenia świadczenie oferowane przez pracodawcę. Wyzwaniem jest stworzenie takiego wachlarza możliwości, aby każdy pracownik znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie.

Przeczytaj artykuł „Świadczenia pozapłacowe dostosowane do potrzeb”

HR Wisdom Keeper

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s