Bądź sobą!

Recepta na szczęście i sukces wielu spędza sen z powiek. Sandra Bichl, specjalista w dziedzinie HR, w prezentacji TEDxWarsaw opowiada o jej sposobie na szczęśliwe życie. Jej metoda jest prosta – wystarczy uwierzyć, że każdy z nas ma w sobie unikalny talent, odkryć go i na nim z sukcesem zbudować karierę zawodową. Wystarczy po prostu BYĆ SOBĄ!

Przez wiele lat w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi kultywowano głównie rozwój osobisty oparty na usprawnianiu słabych stron, podnoszeniu najgorzej rozwiniętych kompetencji, wyrównywanie poziomu wszystkich umiejętności. Bardzo rzadko można spotkać firmy i menedżerów, którzy zarządzając zespołami, zachęcają pracowników do wzmacniania ich talentów.

Jeszcze trudniej jest spotkać takich pracodawców i przełożonych, którzy rozdzielając obowiązki, biorą pod uwagę uzdolnienia pracowników i tak dobierają zadania, aby jak najlepiej dopasować je do potencjału poszczególnych osób. Coraz częściej jednak można znaleźć w prasie branżowej publikacje mówiące o korzyściach z budowania na tym, co mocne i dobrze rozwinięte – publikacje te pokazują rosnącą wagę tematu.

Wraz z pojawieniem się na rynku pracy Pokolenia Y, pracodawcy stają przed nie lada wyzwaniem. Dotychczasowe sposoby organizowania pracy i motywowania przestają sprawdzać się, gdy są stosowane do młodych pracowników. Im szybciej pracodawcy nauczą się wykorzystywać w codziennej organizacji pracy talenty zatrudnionych osób, tym prędzej poradzą sobie z panującym ogólnie kryzysem i tym lepiej będą przygotowani na przyjęcie pokolenia Z w progi swoich firm.

HR Wisdom Keeper

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s