Tajemnica sukcesu

Lubię szukać odpowiedzi na pytania pozornie tylko retoryczne.

Dziś, przeglądając strony internetowe mówiące o ludziach, którzy osiągnęli sukces i kompetencji, które im w tym pomogły, znalazłam nagranie z wykładu Briana Tracy mówiącego o tajemnicy sukcesu.

JAKA JEST RECEPTA  NA SUKCES?

Według Briana Tracy kluczem jest SAMODYSCYPLINA.

Można wyróżnić wiele cech, predyspozycji, umiejętności i kompetencji, które determinują osiągnięcie sukcesu. Jednak to samodyscyplina jawi się jako najważniejszy z elementów gwarantujących sukces.

JAK ZDEFINIOWAĆ SAMODYSCYPLINĘ?

Jak mówi Brian Tracy, jest to umiejętność zmuszenia siebie do zrobienia tego, co powinniśmy zrobić w danym momencie, pomimo tego, że nie mamy na to najmniejszej ochoty.

Wszystkie umiejętności, cechy i zasady funkcjonowania pomagające w osiągnięciu sukcesu, nie zagwarantują go bez samodyscypliny, która niczym elektryczność napędza nasze działania.

Ludzie o wysokiej samodyscyplinie – obawiają się, że brakuje im samodyscypliny.

Ludzie ciężko pracujący – obawiają się, że są zbyt leniwi.

Ludzie najlepiej zorganizowani – obawiają się, że brakuje im dobrej  samoorganizacji.

W każdym z wymienionych przypadków, osoby mają potrzebę rozwijania siebie i swoich umiejętności. Konsekwentnie i z determinacją chcą pracować nad sobą. Rozwój indywidualny pomaga nam w osiąganiu kolejnych kroków na drodze do spełnienia marzeń o własnym sukcesie. Rozwój indywidualny zależy tylko od nas.

Najtrudniej jest zmusić siebie do pracy, kiedy nie mamy na nią ochoty. Praca nad wykształceniem w sobie samodyscypliny jest kluczowym krokiem do osiągnięcia sukcesu.

JAK ZACZĄĆ?

Nawet, jeśli nie masz w tej chwili ochoty oglądać żadnych nagrań, zachęcam Cię do obejrzenia dwu fragmentów warszawskiego wykładu Briana Tracy na temat samodyscypliny. W ten sposób rozpocznij budowanie swojej wewnętrznej samodyscypliny 🙂

Część I

Część II

  

  

HR Wisdom Keeper

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s